Ferie bez śniegu? Nie ma problemu!

Sezon zimowy to dla wielu osób wyczekiwana okazja, aby wskoczyć w narty lub snowboard i poszusować po górskich stokach. Planując wyjazd, zastanawiamy się czy w polskich górach będzie wystarczająco dużo śniegu, czy może lepiej wybrać się na lodowiec? Bez względu na to, co wybierzemy, warto do bagażu wrzucić dobrą polisę turystyczną. Są takie, które zabezpieczą nas nawet od niepogody.

Narciarstwo i snowboarding nie należą do sportów szczególnie niebezpiecznych i uprawiają je osoby w różnym wieku – od przedszkolaków po osoby starsze. Jednak należy brać pod uwagę, że na stoku narażeni jesteśmy na różne kontuzje i wypadki. Leczenie i rehabilitacja urazów kości czy stawów są bardzo długie i kosztowne, szczególnie gdy przydarzy nam się kontuzja za granicą. Dla przykładu – jeden z klientów Warty miał wypadek na stoku w Szwajcarii – złamał kość piszczelową. Warta zapewniła mu transport helikopterem ze stoku do szpitala (wartość transportu to 15 774 zł), zapłaciła za pobyt w szpitalu z zabiegiem operacyjnym (koszt 49 622 zł) i zadbała o transport poszkodowanego do kraju ambulansem z ratownikiem (koszt 9 375 zł). Takie koszty bardzo trudno jest pokryć z własnej kieszeni, a jest to jeden z typowych urazów narciarskich.

Oprócz kłopotów ze zdrowiem, mogą spotkać nas na stoku także inne przykre niespodzianki,
w konsekwencji których ucierpi nasz portfel. W czasie upadku możemy np. zniszczyć swój sprzęt,
a ten, nawet średniej klasy, kosztuje niemało. Możemy też wyrządzić krzywdę innym miłośnikom sportów zimowych. Wtedy, to my będziemy musieli pokryć koszty leczenia osoby poszkodowanej oraz zapłacić za zniszczony sprzęt i ubranie.

Korzystaj ze śniegu bezpiecznie!

Skutki takich zdarzeń pokryje odpowiednio dobrana polisa turystyczna. Dlatego przed wyjazdem warto na swojej liście spraw do załatwienia uwzględnić zakup polisy narciarskiej. Ciekawą ofertą dla amatorów sportów zimowych jest Warta Travel. Już podstawowa wersja tego ubezpieczenia na podróż zagraniczną, pokryje koszty: leczenia nagłych zachorowań, następstw nieszczęśliwych wypadków, ratownictwa, a także nielimitowane koszty transportu. Zakres ten można rozszerzyć o ubezpieczenie bagażu podróżnego, do którego w Warcie zalicza się również sprzęt sportowy, w tym m.in. narty biegowe, zjazdowe, czy deska snowboardowa, oraz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej, anulowania noclegu i biletu podróżnego.

Nie martw się brakiem śniegu

Miłośników białego szaleństwa powinien też zainteresować pakiet SKI Plus oferowany do Warty Travel. Zrekompensuje m.in. brak możliwości korzystania z narciarskich tras zjazdowych, położonych w pobliżu naszego zakwaterowania, jeśli zostaną zamknięte z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Razem taniej

Jeżeli jedziesz na wypoczynek z bliskimi, możesz liczyć na 20% zniżkę. Wystarczy, że na urlop wybierze się z Tobą jeden z członków rodziny, np. małżonek lub partner, dziecko, rodzic, rodzeństwo, teściowie, dziadkowie czy zięć lub synowa.
 
Zapraszamy do naszych biur w Koluszkach i Jeżowie