Zabezpiecz swoje M.

Chłodne, deszczowe i długie wieczory są zapowiedzią zbliżającej się zimy. Niebawem święta, a zaraz po nich zimowe ferie. To dobra okazja, żeby wyjechać na kilka dni. Ale zbliżający się wyjazd często powoduje w nas narastający niepokój. Zastanawiamy się co będzie, jeśli pod naszą nieobecność pęknie rura, albo ktoś włamie się do mieszkania. A jeśli ulewny deszcz zaleje nam garaż lub piwnicę? Aby zapewnić sobie spokój nie tylko podczas wyjazdu, ale przez cały rok wystarczy solidna polisa ubezpieczeniowa.

Dom czy mieszkanie to najcenniejsze miejsce jakie mamy. Dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona. Nagła awaria w łazience, przeciekający dach, czy włamanie mogą zdezorganizować życie codziennie, popsuć zimowy wyjazd i narazić nas na nieprzewidziane koszty.

Polisa kosztuje mniej

Dzięki dobrej polisie mieszkaniowej można uniknąć wielu nieprzyjemności, a sam koszt ubezpieczenia jest nieporównywalnie mniejszy od wartości szkód, które mogą nas zaskoczyć w domu. Przykładowo, naprawa klepki podłogowej i usunięcie zacieków na ścianach po zalaniu to średni koszt ok. 3 000 zł, natomiast ubezpieczenie tych elementów to wydatek na poziomie ok. 100 zł. Za naprawę telewizora po awarii w wyniku przepięcia zapłacimy ok. 1 000 zł, nie wspominając o cenie zakupu nowego. Za ubezpieczenie elektroniki i innych rzeczy ruchomych w domu, które obejmuje m.in. tego typu zdarzenia zapłacimy ok. 100 zł.

Praktyczna pomoc od zaraz

Bywają też takie sytuacje, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, gdy natychmiastowa pomoc jest wyjątkowo cenna. Załóżmy, że wichura zerwała nam rynnę i wybiła szybę. Co wtedy? Standardem w ubezpieczeniach mieszkaniowych Warty jest szeroki pakiet usług assistance. Dzięki niemu klienci mogą liczyć na szybką pomoc w różnych sytuacjach awaryjnych. W przypadku zerwania rynny i wybicia szyby to Warta zorganizuje i opłaci pomoc dekarza, który zabezpieczy rynnę, oraz wezwie i opłaci pracę szklarza, który wstawi nową szybę. Jeśli zgubimy klucze lub gdy złodziej lub silny mróz uszkodzi zamek w drzwiach, Warta przyśle ślusarza. Co ważne, za takie usługi nie zapłacimy dodatkowo.

A to nie wszystko. Z pomocy assistance w ramach polisy mieszkaniowej możemy również skorzystać poza domem. Dla przykładu - gdy podczas wyjazdu rozchoruje nam się dziecko lub skręcimy sobie nogę, wtedy Warta zorganizuje i opłaci pomoc lekarza. Szczególnie podczas zimowych wyjazdów w kraju, podczas których o przeziębienie czy kontuzję narciarską nie trudno, taka opcja może być bardzo przydatna.

Chcesz dowiedzieć się więcej? zapraszamy do naszych biur w Jeżowie i Koluszkach.